Lepicí pásky - průhledné, hnědé, medové, barevné i potištěné

Lepicí pásky - průhledné, hnědé, medové, barevné i potištěné

Zde naleznete nejpoužívanější lepicí pásky pro balení. Nabízíme ale také různé speciální pásky.

Cena bez DPH: 16,00 Kč
Cena s DPH: 19,36 Kč
Příslušenství
Cena bez DPH: 16,00 Kč

Potřebujete poradit? Zavolejte nám!
Rádi Vám pomůžeme s výběrem.
+420 565 327 433
+420 604 425 715

Zde naleznete nejpoužívanější lepicí pásky pro balení. Nabízíme ale také různé speciální pásky. Níže naleznete rozepsáno jaké pásky se na co hodí. Pokud vás některá zaujme, budeme se těšit na poptávku.

Nebo se také podívejte na náš druhý shop.

 

Co je to lepicí páska?Lepící pásky jsou kombinací materiálu a lepicí fólie a slouží k lepení nebo spojování předmětů dohromady místo použití spojovacích prostředků, šroubů nebo svařování. Použití lepicích pásek namísto mechanických spojovacích prvků umožňuje použít nižší teploty, které mohou zjednodušit výrobní procesy. Navíc lepicí pásky mohou chránit váš povrch, protože není třeba povrch poškozovat pomocí spojovacích prostředků nebo šroubů. Lepící pásky jsou skvělé řešení pro automatizovanou výrobu výrobků, zatímco kapalné lepidla jsou špinavé a časově náročné, protože je třeba je před vlepením na povrch rozstřikovat nebo válcovat.
 

 


Jak jsou lepící pásky vyrobeny?Lepící pásky se skládají z materiálu nazývaného podklad nebo nosič (papír, plastová fólie, tkanina, pěna, fólie apod.), Které jsou v případě potřeby potaženy lepidlem a uvolňovací vložkou. Podložka nebo nosič s povlakem lepidlem je pak navinutý tak, aby tvořil dlouhý jumbo roli pásky. Jumbo rolka je potom rozříznuta do pásů úzké šířky pro vytvoření několika pásů pásky. Každá role a její složení jsou jedinečné a mohou být přizpůsobeny specifickým aplikacím pro širokou škálu lepení.

 


 

Jak se lepící pásky aplikují?Lepící pásky mohou být citlivé na tlak, tepelně aktivované nebo mohou dokonce vyžadovat práci s vlhkostí.

 


 

Nejoblíbenější typy lepicích pásek:    
Lepidla citlivá na tlak (PSA) jsou při pokojové teplotě lepkavá v suché formě. Pevně ​​drží na různých površíchy. PSA nevyžadují vodu, rozpouštědlo ani tepelnou aktivaci, aby se spojily s materiály jako je papír, plasty, sklo, dřevo, cement a kov. Doporučený lepicí tlak je 14,5 - 29 psi = 10 - 20 N / cm2. Teplota během aplikace by měla být někde mezi 15°C a 35°C. Nižší teploty mohou vést k nedostatečnému přilnutí k povrchu. Velmi vysoké teploty mohou způsobit, že se páska při aplikaci natahuje, což by mohlo vést k dodatečnému namáhání v konečné aplikaci.
    
Tepelně aktivovaná páska je obvykle nelepivá, dokud není aktivována zdrojem tepla. Tepelně aktivovaná páska vyžaduje delší aplikaci při vyšší teplotě "okolo 80°C nebo vyšších" aby se dosáhlo spojení. Tepelně aktivované lepidlo umožňuje lepení na obtížné povrchy, jako jsou pryžové, EPDM, PU a plastové materiály na bázi PVC. Může být vyrobena z různých nosičů, které jsou vhodné pro různé aplikace.
    
Vodou aktivovaná páska je papírová páska nebo škrobová lepicí páska. Lepidlo se po zvlhnutí stává lepivým.

 


 

Jaké typy lepidla se používají pro pásky?

Výběr správného lepidla pro váš projekt vyžaduje dobré pochopení aplikace a podkladu nebo použitého nosiče.

    
Akrylátové lepidla poskytují vynikající odolnost vůči okolnímu prostředí a poskytují rychlejší dobu tuhnutí než ostatní lepidla.
    
Epoxidové pryskyřice vykazují během vytvrzování vysokou pevnost a nízké smrštění a jsou známy svou houževnatostí a odolností proti chemickým a ekologickým škodám.
    
Lepidla na bázi kaučuku poskytují vysoce flexibilní vazby.
    
Silikonové lepidla a těsnicí materiály mají vysoký stupeň pružnosti a jsou odolné vůči velmi vysokým teplotám.
    
Lepidla z polyuretanu a isokyanátu poskytují větší flexibilitu, náraz, odolnost a trvanlivost. 

 

 

 

Které materiály se používají pro zálohování nebo nosič?

 

 

 • Lepící pásky a fólie se liší v závislosti na nosiči nebo podkladovém materiálu. Zde jsou nejběžnější podklady / nosiče.
 • Papír: Papírové výrobky mají papírovou podložku.
 • Tkanina: Podložka tkaniny často obsahuje tkanou látku nebo textilní vrstvu pro výztuž, extra pevnost a dobrá tepelná odolnost.
 • Plst: Pásky nebo netkané pásky se často používají na podklady, aby nedošlo k poškrábání.
 • Pěna: Pěnová lepící páska s adhezivním povlakem obsahuje lepidlo, které je chráněno vložkou. Pěna se často používá k utěsnění, odizolování a montování.
 • Kovová fólie: Hliník, hliníkové a olovnaté podložky odolávají plamenům, teplotním extrémům a vysoké vlhkosti. Kovové pásky jsou obvykle navrženy pro lepení spár a švů proti vlhkosti nebo parám. Hliníková fólie je laminována na papírové nebo plastové fólie, aby poskytla větší pevnost. Podklad z měděné fólie se používá při výrobě vícevrstvých desek plošných spojů (PCB).
 • Plastová fólie / polymer: Obecně existují dvě kategorie plastů: termoplasty a termosety. Plastové výrobky obsahují jednu nebo více plastových vrstev. Skládají se z plastového filmu, který může být čirý, barevný, tištěný nebo prázdný. Mohou být jednovrstvé nebo vícevrstvé a mohou být kombinovány s materiály jako je papír a / nebo hliník.
 • PET / polyester: Výrobky z polyethylentereftalátu (PET) / polyesteru používají PET nebo polyesterovou podložku ve formě filmu nebo laminátu.
 • Polyamid: Polyimidová páska se skládá z polyimidové fólie a tepelně odolného silikonového lepidla. Polyimidové fólie jsou užitečné substráty pro výrobu flexibilních obvodových materiálů. Polyimidová fólie udržuje vynikající fyzikální, mechanické, chemické a elektrické vlastnosti v širokém spektru prostředí. (Také známý a značený jako kaptonová páska)
 • PVC / Vinyl: Polyvinylchlorid (PVC) / vinylové produkty používají vinylovou nebo PVC podložku, aby odolávaly opotřebení, povětrnostním vlivům a oděru.
 • Guma: Podložka z gumy může být použita k výrobě přizpůsobivé samolepící gumové elektroizolační a těsnicí pásky.
 • Silikon: Silikon je vynikajícím výrobkem pro těsnění, izolátory, lisovací podložky a vyřezané díly. Mnoho silikonových podkladů lze použít k tomu, aby vyhovovaly různým požadavkům.
 • Akrylové filmy: Akrylové filmy jsou plastové nebo termoplastické pryskyřice vyrobené z polymethylmethakrylátu (PMMA) nebo polymethyl-2-methylpropanoátu. Akrylátové fólie mají vynikající čistotu a UV stabilitu.
 • Sklo / sklolaminát: Kompozitní materiál ze skleněných vláken nebo skleněná vrstva poskytuje výjimečnou stabilitu v drsných prostředích tím, že odolává smršťování, hnilobě nebo spálení.
 • Vlákno: Vláknitá páska se skládá z tisíců vláken (obvykle skelných vláken) tkaných do přízí, které jsou vloženy do lepidla. Jedná se o silný a všestranný materiál, který umožňuje uživateli sdružovat podobné předměty dohromady pro přepravu nebo skladování.
 • Fluoropolymer / PTFE / PVDF: Polytetrafluorethylen (PTFE) je nerozpustná sloučenina, která vykazuje vysoký stupeň chemické odolnosti a nízký koeficient tření. Fluoropolymerní fólie, vrstvy nebo povlaky sestávají z plastů, jako je polytetrafluorethylen (PTFE) nebo polyvinylidenfluorid (PVDF). Fluoropolymer se často používá v aplikacích, které vyžadují vynikající chemickou odolnost, dobré dielektrické vlastnosti a vlastnosti odpuzující vodu a odpudivost. Používá se také v aplikacích, kde manipulovaný materiál nesmí připevňovat pás, látku nebo laminát.
 • Fólie jsou lepidla ze syntetických pryskyřic, které mohou obsahovat nosič, ale ne všechny.

 

Napište svou recenzi

S odesláním recenze souhlasíte s těmito pravidly, v případě že recenze nebude splňovat naše pravidla publikace, nebude zveřejněná.

Zapojení a zaškolení v ceně, kdekoli v ČR
Nonstop telefonická
podpora 24/7
Nadstandardně rychlé řešení příp. problémů
Rychlé dodávky spotřebního materiálu
Široká nabídka spotřebního materiálu
Skvělé ceny a vysoká
kvalita výrobků

O Kipex

Společnost KIPEX s.r.o. je specialistou na samolepicí produkty.

Díky dlouholetému prodeji samolepicích produktů nasbírala naše společnost cenné zkušenosti jak v oblasti jejich potisku tak i jejich aplikace v různých prostředích a podmínkách. Na základě těchto zkušeností můžeme také rozšířit naši nabídku o další druhy značení a o řešení řízení skladu i výroby.

Naše provozovna se sklady je umístěna v Pelhřimově. Díky tomuto strategickému místu uprostřed republiky máme na dosah všechny klienty a můžeme k vám bez problémů dojet a vyřešit jakýkoliv problém.

Více informací